Uważam, że ten kierunek powinien znaleźć się w TOP10 studiów na czasie ze względu na wszechstronną wiedzę, jaką pozwala zyskać, a także możliwości rozwoju po studiach. Dla mnie szczególnie ważne były zajęcia z optoelektroniki i sieci światłowodowych, które są podstawą technicznej części mojej pracy zawodowej.
Elektronika i telekomunikacja
Tytuł zawodowy
Stopień studiów
Tryb studiów
Liczba semestrów
Język wykładowy
Nabór
Przedmioty obowiązkowe
Przedmioty dodatkowe
Dyplom zawodowy
Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika
O kierunku
Elektronika i telekomunikacja, choć bliska informatyce, jest kierunkiem dla chcących coś więcej niż tylko programować – kierunkiem dla przyszłych konstruktorów układów elektronicznych, projektantów systemów mikroprocesorowych i sieci komunikacji bezprzewodowej. Studenci rozwijają kompetencje w zakresie analizy i projektowania układów elektronicznych, systemów mikroprocesorowych, ich oprogramowania, technologii i konstrukcji sprzętu elektronicznego, nowoczesnych światłowodowych i bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych. Są dobrze przygotowani do pracy przy tworzeniu systemów telekomunikacyjnych 5G, Przemysłu 4.0 i Internetu Rzeczy (IoT) a regularna praca zespołowa zapewnia wszechstronny rozwój kompetencji miękkich. Większość zajęć to projekty i laboratoria prowadzone nowoczesnymi, zorientowanymi na studenta metodami nauczania.
Wykaz przedmiotów z podziałem na semestry oraz formy zaliczeń sprawdź tutaj.
Opinie absolwentów
Kompetencje, które zyskasz
O Tobie
Elektronika i telekomunikacja to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów technologicznych. Jeżeli pragniesz uzyskać specjalistyczne kwalifikacje i dobre przygotowanie do pracy w branży, to jest kierunek właśnie dla Ciebie. Na studiach nauczysz się, jak być zawsze na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami oraz jak rozwiązywać problemy z obszarów elektroniki, telekomunikacji, informatyki. Zyskasz umiejętność wykonywania doświadczeń i pomiarów pozwalających poprawnie ocenić pracę systemu elektronicznego lub telekomunikacyjnego. Zdobędziesz zaawansowaną wiedzę z zakresu budowania i doskonalenia systemów zgodnie z potrzebami użytkowników i środowiska, w którym pracują. Dzięki studiom będziesz gotów do podjęcia pracy np. jako inżynier urządzeń i systemów elektroniki powszechnego użytku, elektroniki przemysłowej/motoryzacyjnej i przetwarzania energii, telekomunikacji światłowodowej i bezprzewodowej. Ponadto, dzięki nowoczesnym metodom uczenia się będziesz szczególnie dobrze przygotowany do pracy w interdyscyplinarnych zespołach projektowych.
Praktyki
Praca po studiach
- firmy o profilu elektronicznym, telekomunikacyjnym, teleinformatycznym, a także informatycznym,
- branża IT, w tym rozwiązań mobilnych, systemów mikroprocesorowych, IoT,
- automotive, odnawialne źródła energii, AGD,
- integratorzy współczesnych technologii – inteligentne budynki i miasta, przemysł 4.0,
- rozwój naukowo-badawczy.