Zakochałam się w tym kierunku i nigdy mi nie przyszło przez myśl, żeby coś zmieniać. Studia w języku angielskim nauczyły mnie wreszcie porozumiewać się płynnie po angielsku. Semestr mobilny spędziłam w Finlandii, w Lappeenranta University of Technology, gdzie zgłębiałam tajniki technologii chemicznej. Na PŁ nie było zajęć, które dawały wyłącznie teorię – wszystko wykorzystywaliśmy w praktyce.
Industrial Biotechnology
Tytuł zawodowy
Stopień studiów
Tryb studiów
Liczba semestrów
Język wykładowy
Nabór
Przedmioty obowiązkowe
Przedmioty dodatkowe
Dyplom zawodowy
Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika
O kierunku
Industrial Biotechnology to kierunek dla osób, które interesują się wykorzystywaniem układów biologicznych, żywych organizmów oraz enzymów do tworzenia lub modyfikowania procesów biotechnologicznych pod kątem wydajnej syntezy interesujących dla przemysłu związków. Poznając molekularne mechanizmy rządzące procesami zachodzącymi w żywych organizmach, studenci uczą się konstruować innowacyjne bioprodukty. Wykorzystują do tego m.in. techniki inżynierii genetycznej oraz biologii molekularnej. Poznają także sposoby wytwarzania bioenergii i projektowania zrównoważonych procesów w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, energetycznym i ochronie środowiska. Interdyscyplinarny program kształcenia został dobrze oceniony przez pracodawców z sektora life-science i pozwala studentowi tego kierunku na sprecyzowanie własnych zainteresowań oraz świadome podjęcie decyzji o dalszym rozwoju zawodowym.
Wykaz przedmiotów z podziałem na semestry oraz formy zaliczeń sprawdź tutaj.
Opinie absolwentów
Moja współpraca z Polmosem rozpoczęła się na drugim stopniu studiów. Pracę magisterską realizowałem jednocześnie jako student w Zespole Technologii Spirytusu i Drożdży oraz jako pracownik w Polmosie Żyrardów. Praca w tej firmie daje mi bardzo dużo doświadczenia, zarówno zawodowego, jak i życiowego.
Kompetencje, które zyskasz
O Tobie
Jeśli interesujesz się najnowszymi osiągnięciami biologii, chemii, farmacji czy medycyny, a także chcesz opanować język angielski na poziomie zaawansowanym – to studia na kierunku Industrial Biotechnology są właśnie dla Ciebie.
Na tym kierunku połączysz nauki biologiczne i techniczne, by móc praktycznie i racjonalnie wykorzystywać potencjał organizmów żywych do otrzymywania produktów o wartości dodanej. Poznasz różnorodne techniki wykorzystywane w biologii i kierunkach pokrewnych. Będziesz miał możliwość samodzielnie planować i przeprowadzać zaawansowane eksperymenty w naszych laboratoriach. Studia przygotują Cię do podjęcia pracy w wielu gałęziach przemysłu m.in. w laboratoriach kontrolnych oraz ośrodkach naukowo-badawczych. Semestr mobilny da Ci możliwość studiowania na zagranicznej uczelni, w międzynarodowej społeczności studentów. Zagraniczną uczelnię oraz przedmioty obieralne, w ramach kierunku, wybierzesz pod kątem obszaru swoich zainteresowań. Co więcej, dzięki praktykom poznasz rynek i zdobędziesz doświadczenie zawodowe już podczas studiów. Praktyki dadzą Ci możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności zdobytych podczas studiów bezpośrednio w firmie biotechnologicznej lub przemysłach pokrewnych. Będziesz także uczestniczyć w wizytach naukowo-dydaktycznych w firmach biotechnologicznych, laboratoriach i zakładach stosujących procesy biotechnologiczne. To niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się, jak procesy, które znasz ze studiów w skali mikro przebiegają w skali przemysłowej, a także jak może wyglądać Twoja praca po zakończeniu studiów.
Praktyki
Praca po studiach
- przemysł biotechnologiczny, spożywczy, farmaceutyczny, chemiczny, kosmetyczny, energetyczny,
- placówki naukowo-badawcze o profilach powiązanych z biotechnologią,
- instytucje monitoringu i ochrony środowiska,
- laboratoria diagnostyczne i mikrobiologiczne,
- własna firma biotechnologiczna.